Zimní rekreace

Podnebí Beskyd ovlivňuje jejich poloha ve středu  Evropy, kde se střetává kontinentální a oceánské klima. Celá oblast je velmi i bohatá na srážky, např. Lysá hora s průměrnou hodnotou 1532 mm  za rok patří k srážkově nejbohatším místům České  republiky. Beskydy se díky bohatým srážkám řadí k oblastem s nejbohatší sněhovou pokrývkou. Sníh leží na hřebenech 150 až 180 dní v roce, což ocení milovníci zimních sportů.Beskydská magistrála to je projekt Moravskoslezského kraje, EU a dalších partnerů, který si klade za cíl podporovat běžecké lyžování, cykloturistiku a aktivní trávení volného času v Beskydech, a to především propojením a  upravováním  lyžařské běžecké trasy v celých Beskydech  a její  využití mimo zimní sezonu jako cyklotrasy. V Beskydech se nachází 25 lyžařských středisek, ve kterých najdete perfektní podmínky pro letní turistiku a zimní sporty.

Zimní dovolená v Beskydech a Javorníkách uspokojí především lyžaře či vyznavače snowboardu, ale možností je daleko více – bruslení, sáňkování, ale také kuželky, bowling, návštěva wellness centra či jenom sauna nebo masáž. Samozřejmostí je kvalitní ubytování, dobré jídlo a valašská pohostinnost.Zimní dovolená v Beskydech a Javorníkách uspokojí především lyžaře či vyznavače snowboardu, ale možností je daleko více – bruslení, sáňkování, ale také kuželky, bowling, návštěva wellness centra či jenom sauna nebo masáž. Oblíbené běžecké tratě jsou v okolí Velkých Karlovic, Soláně nebo Vsackého Cábu. K těm nejvyhledávanějším patří třeba hřebenová trasa Vsacký Cáb-Soláň-Bumbálka, hřebenová trasa v Javorníkách z Kohútky na Kasárna nebo trasy v okolí Velkých Karlovic. Ve Velkých Karlovicích se ujala nová atrakce – snowtubing – sjíždění svahu v upravené dráze na speciálních člunech. Každoroční zábavou je stavění soch ze sněhu na Pustevnách a pouť na Radhošti.Rožnov pod Radhoštěm má navíc i stadion s umělou ledovou plochou.Půvaby Beskyd si můžete vychutnat i nad místními specialitami, které by vždy měla doprovázet pravá valašská slivovice.


SKIBUS PRO UBYTOVANÉ ZAJIŠTĚN


LYŽOVÁNÍ V OKOLÍ
Budete li ubytovaní v tomto krásném regionu, nabízí se k lyžování hned několik lyžařských vleků a lanovek. V současné době je většina sjezdovek uměle zasněžována, některé lyžařské areály nabízí také večerní lyžování. Přehled oblíbených lyžařských areálů v okolí.

Lyžařský areál Rališka – Horní Bečva

 Dvousedačková lanová dráha Doppelmayr, vlek TATRAPOMA a dětský vlek. Pod sjezdovkou se nachází bufet se 40 místy k sezení.Lyžařský areál Rališka leží v nadmořské výšce 605 – 729 m.n.m. a dosud disponoval 3 lyžařskými vleky (Tatrapoma a EPV, oba s délkou 400 metrů a dětský vlek Skill o délce 160 m) a čtyřmi sjezdovými tratěmi v délce 200 m až 550 m.

Společně s lanovkou bylo nově vybudováno osvětlení sjezdovky pro večerní lyžování.

Skiareál Pustevny

Na Pustevnách je celkem 6 sjezdových tratí různých obtížností. Pro začínající sjezdaře doporučujeme sjezdovku Pod Šumnou, která se nachází v blízkosti lanové dráhy na Pustevnách. Zkušenější lyžaři mohou navštívit Velkou sjezdovku, která která svými parametry uspokojí široké spektrum lyžařů. Náročnější lyžaři pak mohou využít sjezdových tratí Lokomotiva, Malá sjezdovka a Pod Kolibou. Pro děti je k dispozici lanový vlek.

Ski areál u Sachovy studánky – Horní Bečva

Lyžařské svahy jsou vhodné k rekreačnímu lyžování rodin s dětmi, výuku lyžování školních lyžařských kurzů. Povrchy svahů jsou pravidelně upravovány před začátkem denního lyžování a před začátkem večerního lyžování. Pro ty nejmenší máme připraven koutek v podobě dětské lyžařské školky s provazovým vlekem a Karusellem.  

Skiareál Bílá

Lyžařský areál je tvořen řadou sjezdových tratí od závodní sjezdovky s homologací FIS přes sjezdovky střední obtížnosti až po sjezdovky pro začátečníky a výuku dětí. Součástí areálu je Snowpark pro snowboarding, umístěný na sjezdovce č. 5 v jižní části areálu. Všechny sjezdovky jsou uměle zasněžovány technickým sněhem. Některé sjezdovky jsou vybaveny i umělým osvětlením, umožňujícím kvalitní večerní lyžování.  

Ski areál Bílá Mezivodí

Lyžařský areál Ski Mezivodí se nachází v nadmořské výšce 602 – 712 m n.m. v obci Bílá – Mezivodí, v malebné krajině Moravskoslezských Beskyd při soutoku říček Bílá Ostravice a Lučovec, blízko hranic se Slovenskem. K dispozici jsou čtyři vleky o délkách 550m, 450m, 250m a 50m. Všechny tratě disponují umělým zasněžováním a večerním osvětlením.